about_resize

Hakkımızda

Sarıkatipoğlu Hukuk Bürosu, Türkiye’de hukuki uygulamalar, avukat eğitimleri ve ticari risk yönetimi konularının geliştirilmesi hususunda merkezi bir rol oynamak amacıyla kurulmuştur. Sahip olduğumuz büro ve avukat sayısı açısından en büyük hukuk bürosu değiliz ve olmaya çalışmıyoruz. Hedefimiz müvekkillerimizin en girift ve zorlayıcı yasal konularında, en önemli ticari işlemlerinde ve kritik anlaşmazlıklarında tercih ettiği yegâne firma seçeneği olmaktır. Faaliyetlerimizin gücü ve derinliği, müşteri ilişkilerimiz, sektöre yaklaşımımız, kalifiye ekibimiz ve küresel yapımızın kurumumuza önemli bir rekabet avantajı kazandırdığına inanıyoruz.

Bizi rakiplerimizden ayıran en temel özelliğimiz, finans ve ticari deneyimlerimiz ile harmanlamış olduğumuz ticari perspektiftir. Bu sayede müşterilerimizin işlerini ve ticari endişelerini rahatlıkla anlayarak çözümler üretebilmekteyiz. Kendimizi basit risk faktörlerinin altını çizen ve risklerden kaçınan sıradan avukatalar olarak değil aksine kendimizi müvekkilerimizin yerinize koyarak anlaşmalarda en güçlü yapıyı oluşturarak, müvekillerimizi en yapıcı ve karlı kararları almaya teşvik eden liderler olarak görüyoruz.

Gerek mahkemelerdeki tüm dava süreçlerinde vekilleri, gerekse de üst yönetimlerinin kilit danışmanı olarak müvekkillerimize şirketlerinin her kademesinde hizmet vermekteyiz. Aldığımız her sorumluluk için en uygun tecrübe ve uzmanlığa sahip ekibi oluşturuyoruz. Yapılması gereken ne olursa ve ne kadar zor olursa olsun, verimli ve kalıcı sonuçlar sağlamaya odaklanarak müvekkillerimizi büyümeye ve öncü olmaya hazırlıyoruz. Tüm hukuki alanlarda dünyanın önde gelen hukuk büroları ile geçmiş çalışmalarımıza bağlı güçlü bağlantılarımız sayesinde işbirliği yapmaktayız.

Hukuk büromuz İstanbul Barosu ve Türkiye Barolar Birliği’ne kayıtlı olmakla birlikte Uluslararası Hukuk Büroları Birliği’nin (UIA) de saygın bir üyesidir.

Vizyonumuz

Müvekkillerimize devamlı kalite ve değer sağlayarak onların en önemli ve zor sorunlarını çözmeye yoğun olarak odaklanmış, öncü ve küresel bir avukat ve danışman ekibi olmak ayrıcalıklı vizyonumuzdur.

Misyonumuz

Misyonumuz sorumluluğunu aldığımız her konuda en yüksek seviyede danışmanlık ve uzmanlık sağlamak için adanmış en yetenekli avukatları bünyemizde toplayarak şirketimizin temel ilkeleri ışığında müvekkillerimizin başarılarına katkı sağlayan pratik ve yenilikçi hukuki çözümler getirmektir.

Değerlerimiz

Misyonumuzu yerine getirirken daima paylaştığımız 4 temel değer ise:

  • Kararlılık
  • Dürüstlük
  • Ciddiyet
  • Samimiyet